Wkład chłonny hybrydowy Pinered

27,90 

Na stanie

Rasppies to rodzinna firma, która działa od 2019 roku, a w 2020 roku zajęła drugie miejsce w konkursie organizowanym przez Tydzień Pieluchy Wielorazowej w kategorii debiut roku!

Produkty są szyte w dwóch szwalniach na południu Polski, dając jednocześnie zatrudnienie kilkunastu mamom- krawcowym, szwaczkom, pomocom krawieckim.

Rasppies używa wyłącznie certyfikowanych materiałów, pochodzących głównie od czołowych polskich Producentów. Jako pierwszi w Polsce wprowadzili Pul, pochodzący z recyklingu.

Działają z misją by pieluchy wielorazowe już na stałe zagościły w świadomości rodziców!

 

WKLAD CHŁONNY HYBRYDOWY PINERED:

Wkład chłonny hybrydowy uszyty z połączenia naprzemiennie ułożonych 3 warstw dzianiny bambusowej (80% wiskoza bambusowa, 20% poliester) z certyfikatem Oekotex klasy I oraz 2 warstw evo (70%poliester, 30%poliamid) o wymiarach 9 x 70cm. Dodatek poliestru zwiększa plastyczność wkładu, pozostawiając go miękkim nawet bez użycia suszarki bębnowej. Ponadto ogranicza wykurczanie bambusa, a co za tym idzie falowanie wkładu.

Bambus przyjmuje wilgoć natychmiastowo i raczej punktowo. Evo nasiąka powoli, rozprowadzając wilgoć po całej długości wkładu. Połączenie tych dwóch materiałów w jednym wkładzie wydaje się być zatem optymalne.

Bardzo uniwersalny wkład, stanowiący idealne połączenie pomiędzy niewielką grubością i szybkim czasem schnięcia, a satysfakcjonującą chłonnością. Dedykowany jest dla starszych dzieci (szczególnie >1rż), które wymagają większej chłonności pieluszki. Szerokość 9 cm zapewnia idealne ułożenie nawet po złożeniu na 3 w kieszonkach i otulaczach OS Slim jak i Standard.

Stopień wykurczania dzianiny bambusowej: do 10%.

Z uwagi na różnice w kurczliwości obu materiałów możliwe jest niewielkie i nieprzeszkadzające w użytkowaniu fałdowanie wkładu. W takim przypadku można go strzepnąć i/lub naciągnąć po wypraniu.

Dzianina bambusowa osiąga pełną chłonność po 6-8 praniach, jednak już po pierwszym wypraniu chłonność jest zadowalająca.

Rasppies nie stosuje żadnego dodatkowego przemysłowego zmiękczenia, w związku z czym otrzymujecie Państwo wkład twardy jak przysłowiowa deska. Evo mięknie po pierwszym wypraniu i od tego momentu ma pełną chłonność.

 

PRANIE I PIELĘGNACJA:

  • prać w max  60°C z wirowaniem do 1000 obr/min
  • nie używać płynów zmiękczających ani wybielaczy
  • nie prasować
  • można suszyć w suszarce bębnowej na  programie delikatny/mieszany z niską (do 60°C) temperaturą. Suszarka może powodować większy stopień wykurczania dzianin bambusowych i bawełnianych

 

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wkład chłonny hybrydowy Pinered”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *