Wkład chłonny hybrydowy Pinered z rozszerzanym tyłem

29,90 31,90 

MOSRozmiar MOSOSRozmiar OS
Wyczyść

Rasppies to rodzinna firma, która działa od 2019 roku, a w 2020 roku zajęła drugie miejsce w konkursie organizowanym przez Tydzień Pieluchy Wielorazowej w kategorii debiut roku!

Produkty są szyte w dwóch szwalniach na południu Polski, dając jednocześnie zatrudnienie kilkunastu mamom- krawcowym, szwaczkom, pomocom krawieckim.

Rasppies używa wyłącznie certyfikowanych materiałów, pochodzących głównie od czołowych polskich Producentów. Jako pierwszi w Polsce wprowadzili Pul, pochodzący z recyklingu.

Działają z misją by pieluchy wielorazowe już na stałe zagościły w świadomości rodziców!

 

WKŁAD CHŁONNY HYBRYDOWY PINERED Z ROZSZERZANYM TYŁEM:

Występuje w dwóhc rozmiarach:

Mini One Size dedykowany jest do otulaczy w rozmiarze Mini One size oraz One Size i może być używany od około 6 miesiąca życia:

 • Część prosta szerokości 9cm uszyta jest z połączenia naprzemiennie ułożonych 3 warstw dzianiny bambusowej  z poliestrem oraz 2 warstw evo (70%poliester, 30%poliamid).
 • Część tylna poszerzona do 18cm uszyta jest z 3 warstw dzianiny bambusowej z poliestrem i ma za zadanie chronić otulacz przed zabrudzeniem.
 • Łączna długość wkładu: 50cm. Część prostą należy złożyć z przodu na pół.

 

One Size dedykowany jest do otulaczy w rozmiarze One size, a z uwagi na dużą chłonność dla Dzieci powyżej 1rż.

 • Część prosta szerokości 9 cm uszyta jest z połączenia naprzemiennie ułożonych 3 warstw dzianiny bambusowej z poliestrem oraz 2 warstw evo (70%poliester, 30%poliamid).
 • Część tylna poszerzona do 20cm uszyta jest z 3 warstw dzianiny bambusowej z poliestrem i ma za zadanie chronić otulacz przed zabrudzeniem.
 • Łączna długość wkładu: 70cm.

 

Dodatek poliestru zwiększa plastyczność wkładu, pozostawiając go miękkim nawet bez użycia suszarki bębnowej. Ponadto ogranicza wykurczanie bambusa, a co za tym idzie falowanie wkładu. Wszystko to sprawia, że wkłady z linii Pinered zarówno kochają się z suszarką bębnową, jak i świetnie sprawują się bez niej.

Bambus przyjmuje wilgoć natychmiastowo i raczej punktowo. Evo nasiąka powoli, rozprowadzając wilgoć po całej długości wkładu. Połączenie tych dwóch materiałów w jednym wkładzie wydaje się być zatem optymalne dla uzyskania idealnych parametrów chłonnych.

MATERIAŁY:

 • Dzianina bambusowa (80% wiskoza bambusowa, 20% poliester) o gramaturze 330gsm polskiej produkcji z certyfikatem Oekotex klasy I. Stopień wykurczania dzianiny bambusowej: do 10%. Osiąga pełną chłonność po 6-8 praniach, jednak już po pierwszym wypraniu chłonność jest zadowalająca.
 • Evo (70% poliester, 30% poliamid) syntetyczny materiał o unikatowych właściwościach chłonnych. Posiada certyfikat Oekotex klasy I.

Z uwagi na różnice w kurczliwości obu materiałów możliwe jest niewielkie i nieprzeszkadzające w użytkowaniu fałdowanie wkładu. W takim przypadku można go strzepnąć i/lub naciągnąć po wypraniu.

Rasppies nie stosuje dodatkowego przemysłowego zmiękczenia, zatem otrzymujecie Państwo wkład twardy jak przysłowiowa deska. Evo mięknie po pierwszym wypraniu i od tego momentu ma pełną chłonność.

PRANIE I PIELĘGNACJA:

 • prać w max  60°C z wirowaniem do 1000 obr/min
 • nie używać płynów zmiękczających ani wybielaczy
 • nie prasować
 • można suszyć w suszarce bębnowej na  programie delikatny/mieszany z niską (do 60°C) temperaturą. Suszarka może powodować większy stopień wykurczania dzianin bambusowych i bawełnianych

 

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wkład chłonny hybrydowy Pinered z rozszerzanym tyłem”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *